Neon Tabela Tasarım Reklam Tic.Ltd.Şti.

Neon Tabela

Neon Tabelalar
NEON TABELA ÖRNEKLERİ

Neon Tabelalarla ilgili diger örneklerimizi görmek için resmi tıklayınız...

Kutu Harf Neon Tabelalar
KUTU HARF NEON TABELA ÖRNEKLERİ

Kutu Harf Neon Tabelalar ilgili diger örneklerimizi görmek için resmi tıklayınız...

Hazır Neon Tabelalar
HAZIR NEON TABELA ÖRNEKLERİ

Hazır Neon Tabelalarla ilgili diger örneklerimizi görmek için resmi tıklayınız...

Dekoratif Neon Panolar
DEKORATIF NEON PANO ÖRNEKLERİ

Dekoratif Neon Panolarla ilgili diger örneklerimizi görmek için resmi tıklayınız...

Neon Nedir?
Doğada dağılmış olarak ve çok küçük yüzdelerde, yalnızca atmosferde değil, aynı zamanda yeraltından çıkan doğal gazların bileşiminde de bulunur. Kuru havanın, hacim olarak %0.0018'ini oluşturur. Renksiz bir gazdır. Molekülünde tek atom bulunması ve en dış yörüngesinin 8 elektron içermesi nedeniyle çok kararlı bir yapıya sahip olan neon, kimyasal bağlar ve bileşikler oluşturmaz. Değerliliği sıfırdır. Ticari amaçla, sıvılaştırılmış havadan ayrıştırılır. Çoğunlukla aydınlatmada kullanılır. Neon gazı içeren bir tüpte düşük basınç altında oluşturulan elektrik dolaşımı, parlak turuncu bir ışığın salınmasına neden olur. Neon gazı aydınlatma ve reklam sektörüne yönelik tamamen el işçiliği ile şekillendirilen cam tüplerin doldurulmasında kullanılır. Cam tüplerinin, uzunlukları büyük, çapları küçük olup, yüksek gerilimle beslenirler.

Neon aydınlatmanın kullanım alanları?
Isıtılarak şekil ve boyut verilen neon tüpleri tüm iç ve dış mekan aydınlatma sistemlerinde ve reklam sektöründe kullanılmaktadır.

Neden neon aydınlatma?
Neon aydınlatma sistemlerinin özellikle son günlerde mimarlar, tasarımcılar ve reklam sektörü tarafından tercih edilmesinin nedeni yüksek parlaklığı, zengin renk seçenekleri, kazandırdığı enerji tasarrufu ve flüoresan ampul’e oranla 3 kat daha fazla ömür’e sahip olmasıdır.
 

© Copyright DRM Neon    |     Tel: 0216 338 51 15 (pbx)    |    Web Tasarımı 3.Göz Web Hizmetleri